Blogi

Miks osta kasutatud äriklassi sülearvuti?

Ehitus kvaliteet

Äriklassi arvutites on kasutatud paremaid komponente ja vastupidavamaid materjale kestal. See tähendab, et seadme korpused on füüsiliselt tugevamad ning palju läbimõeldumalt kokku pandud kui kodukasutusse mõeldud arvutid. Arvuti ei paindu nurgast tõstes ja selline tõstmine ei vääna emaplaati. Samuti on ta palju vastupidavam füüsilisele kulumisele ehk nurkadest ei kulu näiteks värv nii kergelt maha ning klaviatuur kestab ja ei kipu nuppe kaotama. Ka ekraani hinged ning ka kaas ise, on palju tugevamast materjalist ja peab survele ning korduvale avamisele ja sulgemisele paremini vastu. Kui valida uue kodukasutuses või vähe kasutatud äriklassi mudeli vahel, siis panustaksime kindlasti äriklassi mudelile, kuna nende töökindlus on palju pikem võrreldes kodukasutusse mõeldud tavaklassi sülearvutitega.

Eelised

Palju on tähelepanu pööratud turvalisusele ja funktsionaalsusele. Nii on näiteks sõrmejäljelugeja, ID kaardi lugeja pigem standard kui erand. Samuti on arvutid vastupidavamad tolmule, ning ka vee kogematta klaviatuurile ajamine ei lõppe koguaeg mõne vigastatud komponendi välja vahetamisega. Uutele äriklassi mudelitele pakutakse garantiiaega enamasti kolm aastat, kuid midagi erilist ei ole ka viie aasta pikkune garantii ja seda ka ärikliendile. Võrreldes paljude sülearvutite ärikliendile kehtiva 12 kuu pikkuse garantiiperioodiga, on siin suur vahe. Sellest tulenevalt saab pakkuda ka vähekasutatud äriklassi mudelitele 6-12 kuulist garantiiaega. Suureks eeliseks võib veel lugeda voolu tarbimist, mis on oluliselt väiksem kui laua arvutitel, ning ettevõtted kelle arvutipark kasutab palju arvuteid hoiab see olulisel määral voolu kokku. Ka läptopile on võimalik külge ühendada klaviatuur, hiir ja laua monitor ja lisaks sellele saad sa teda alati seadmete küljest lahti ühendada ning vajadusel lihtsasti transportida kasvõi kodutööks.

Kellele?

Äriklassi sülearvutid on eelkõige mõeldud ariklientidele, reisivale inimestele või tavakasutajale kellel on kodus koduloomi või väiksed lapsed kus tahest tahtmata võib teinekord arvuti maha kukkuda või saada mõne mänguasja hoobi. Äriklassi sülearvuti oma vastupidavuselt sobib ka tava kasutajale kooli või niisama internetis surfamiseks. Tema suureks plussiks on vastupidavus, ning sinna talletatud andmed on enamasti kindlalt turvalises kohas. Ka aku kestab kauem, seda ka kasutatud mudelil.

Miks ei peaks kartma kasutatud sülearvuti ostmist?

Ära karda kasutatud asja!! Meie kogemus ütleb, et kasutatud äriklassi arvutit ei pea kartma, vaid see on pigem hea võimalus. 300-500 euro eest saad sülearvuti, mis sind tõenäoliselt veel väga kaua ja hästi teenib ning lisaks on neil sellised näitajad, et sama raha eest on raske uut nii head masinat leida. Oleme müünud kaupa alustavatele ettevõtetele, kelle stardi kapital on piiratud, ning tagasiside on olnud väga hea, ning pigem otsustatakse ka järgnev arvutipark soetada kasutatud arvutite näol. Lisaks kõigele mõtleme ka natuke roheliselt, me teeme sellise tehinguga taaskasutust, ning vähendame uute mudelite masstootmist ja sellega säästame ka natuke loodustJ.